Drugi nabór do programu KAWKA

Program KAWKA  to „Likwidacja niskiej emisji wspierająca wzrost efektywności energetycznej i rozwój rozproszonych odnawialnych źródeł energii”.

Na drugą edycję programu przeznaczono 160 mln zł, czyli o prawie 40 mln więcej, niż podczas I naboru. Przypomnijmy, podczas pierwszej edycji programu rozlokowano 121 mln zł.

Za te pieniądze, planowane jest zlikwidowanie 19 000 nieefektywnych kotłów węglowych. Najwięcej miast zaangażowanych w projekt znajduje się w województwie śląskim, małopolskim i na Mazowszu.
W sumie, kwota 160 mln zł zostanie rozlokowana w 11 Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Jak wynika z rozmów, większość pieniędzy zostanie ulokowane w podłączenie obiektów do tej pory ogrzewanych węglem, do miejskich sieci ciepłowniczych lub na zastąpienie kotłów węglowych innymi, ekologicznymi źródłami energii – np. gazowymi. Oprócz wymiany źródeł ciepła, pieniądze zostaną również przeznaczone na kompleksowe termomodernizacje, które będą służyć oszczędności energii i obniżenia kosztów ogrzewania. Bezemisyjny sposób przygotowania ciepłej wody użytkowej będzie również wspierany instalowaniem kolektorów słonecznych.
Solar-panels-on-roof-uk
Related Posts
Pierwsze wnioski w programie „Prosument” złożone!
Nowy program NFOŚiGW startuje już w maju!
PROGRAM LIFE NA LATA 2014-2020